پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
نکات مهم در انتخاب رشته های باآزمون دانشگاه آزاد 1396

1- کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 96 مجاز به انتخاب رشته/محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.

2-هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد.

3- آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، علاقه مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی اعلام نموده اند، امکان انتخاب رشته در این گروه ها را نیز خواهند داشت.

4- داوطلبان جهت انتخاب رشته/محل لازم است کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق سایت www.azmoon.org خریداری نمایند.

5-هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید.

جهت پاسخ گویی به نیاز داوطلبانی که به هردلیل نمی توانند در دوره تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل بپردازند، نظام آموزشی پاره وقت (که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است) در مقطع کارشناسی رشته های غیرپزشکی در تعداد زیادی از واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است. حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام وقت می باشد. قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطا خواهد شد و فارغ التحصیلان این نظام نیز می توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت نمایند. لازم به یادآوری است که به دانشجویان مشمول خدمت وظیفه عمومی که دارای شرایط لازم باشند در نظام آموزشی پاره وقت نیز مانند دانشجویان نظام آموزشی تمام وقت معافیت تحصیلی داده می شود. در رشته های گروه علوم پزشکی نظام آموزشی فقط تمام وقت است و برای این رشته ها نظام آموزشی پاره وقت وجود ندارد و نظام آموزشی پاره وقت فاقد رشته/محل های گروه هنر است.

6-داوطلبان لازم است جهت ورود به سیستم انتخاب رشته اطلاعات کارت اعتباری، شناسه انتخاب رشته (که تحت عنوان کد دسترسی جهت انتخاب رشته در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است) به همراه گروه آزمایشی و نظام آموزشی موردنظر خود را در محل مربوطه وارد نمایند.

7-برای هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر 20 رشته/محل فقط از یکی از مجموعه ‌های ریاضی، تجربی، علوم انسانی و ... و بر اساس گروه آموزشی که آزمون داده ‌اند، وجود دارد و داوطلبان لازم است رشته و محل های انتخابی خود را به ترتیب اولویت از میان رشته ‌های گروه آزمایشی خود انتخاب و در محل مربوطه درج نماید.

8-داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره مند خواهند شد. لکن آن دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 96 که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود جهت استفاده از این سهمیه را اعلام نمایند.

بسیجی فعال : بر اساس مصوبه هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ 77/4/28 بسیجیانی که حائز یکی از شرایط آیین نامه اجرایی ماده (201) باشند، مشمول قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مصوب سال 1376 و آیین نامه اجرایی آن هستند. که این مصوبه در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می ‌شود.

تذکر 1 : واجدین شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، فقط یک بار حق استفاده از سهمیه مزبور را در صورت قبولی و ثبت نام دارند. بنابراین داوطلبانی که قبلاً در هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی از سهمیه مذکور استفاده کرده و ثبت نام نموده باشند حق استفاده مجدد از آن را ندارند.

تذکر 2 : داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون در حد ظرفیت مصوب سهمیه ها، می بایستی 90% نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) در رشته های کارشناسی و 95% نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) در رشته های دکتری حرفه ای را کسب نمایند.

تذکر 3 : دریافت کد رهگیری از مراکز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و درج آن در فرم ثبت نام اینترنتی برای متقاضیان استفاده از سهمیه بسیجی فعال اجباری است.

9-گزینش علمی داوطلبان در انتخاب های 20 گانه صرفاً بر اساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته های انتخابی بوده و درج یک رشته/محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

10-داوطلبان پس از انتخاب رشته می توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش رشته /محل های انتخابی خود اقدام نمایند. در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.

11-پذیرش دانشجو در رشته پزشکی - دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی خواهد بود.

 

تذکر مهم:

شهریه پردیس های خودگردان و ظرفیت خودگردان واحد های دانشگاهی مطابق شهریه رشته های پردیس های خودگردان مصوب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته نهایت دقت را در انتخاب این رشته /محل ها داشته باشند.

توجه : با وارد کردن اطلاعات، سیستم شما را به بخش انتخاب رشته هدایت خواهد نمود. چنانچه انتخاب رشته شما قبلا انجام شده باشد، جهت نمایش اطلاعات انتخاب رشته از گزینه 'مشاهده و چاپ اطلاعات' استفاده نمایید.

 

سایر نکات :

 

-         جهت استفاده از سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد می بایست حداقل از مرورگر Internet Explorer نسخه 8.0 یا بالاتر و یا مرورگر FireFox یا GoogleChrome استفاده نمایید.

-         در طی مراحل انتخاب رشته از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.

-         در صورتی که در مراحل انتخاب رشته در سیستم به مشکلی برخورد نمودید، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل انتخاب رشته را آغاز نمایید.

-         پس از پرکردن فرم های انتخاب رشته، سیستم پیش از ثبت نهایی، پیش نمایش اطلاعات را جهت بررسی صحت آن، به شما نمایش خواهد داد.

-         در پایان مراحل انتخاب رشته و در صفحه ثبت نهایی، سیستم به شما «رسید انتخاب رشته» خواهد داد. این صفحه را چاپ کرده تا در صورت بروز مشکل همراه خود داشته باشید.

-         توجه داشته باشید که انتخاب رشته شما زمانی انجام گرفته است که از سیستم «رسید انتخاب رشته» دریافت نمایید.

-         پس از پایان مراحل انتخاب رشته جهت خروج از برنامه حتما بر روی دکمه خروج در قسمت پايين منوي سمت راست صفحه کلیک نمایید .

-         در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل و یا سوال می توانید به ترتیب ذیل عمل نمایید:

    الف : مشکل در روند انتخاب رشته اینترنتی: مراجعه به بخش «پاسخ گویی به سوالات» از منوی بالای صفحه

    ب : هر گونه سوال در مورد شرایط و ضوابط ثبت نام: مراجعه به «سیستم پاسخ گویی به سوالات» و یا تماس با شماره تلفن های مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی: 4743-021

 

مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي

 

 

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2642916 نفر   - 475036 ip   بازديد امروز : 749 نفر   - 145 ip   بازديد ديروز : 530 نفر   - 148 ip   آنلاين : 6 نفر