شنبه 4 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
تدوین برنامه های درسی جدید در دانشگاه آزاد

سرپرست دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد از نحوه تدوین برنامه های درسی جدید و بازنگری رشته های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، دکتر عباس گوهری سرپرست دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دفتر دو وظیفه عمده تدوین برنامه های درسی جدید و بازنگری برنامه های درسی رشته های موجود را برعهده دارد.

وی با بیان این که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییرات فرهنگی، بازنگری در رشته ها اجتناب ناپذیر است، گفت: با توجه به این که دنیای امروز به سمت رشته های میان‌ رشته ای در حرکت است، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بررسی رشته های موجود در دانشگاه های دنیا و با بومی سازی آن ها، آن رشته ها را در کشور دایر می کند.

دکتر گوهری در خصوص نحوه تدوین و بازنگری برنامه های درسی رشته ها گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی 6 گروه و 50 کمیته متشکل از اعضای هیات علمی برجسته، در بحث تدوین و بازنگری رشته ها فعال هستند. رشته ها ابتدا در این کمیته ها بررسی و پس از آن در شورای برنامه ریزی - با حضور رئیس دانشگاه - به بحث گذاشته شده و در نهایت جهت تصویب نهایی به وزارت علوم ارسال می شود.

سرپرست دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی با بیان این که بر اساس استاندارد جهانی هر رشته باید پس از 5 سال بازنگری شود، گفت: با توجه به سرعت پیشرفت علم و منسوخ شدن برخی رشته ها، باید با بازنگری رشته های موجود، رشته محل هایی را در جهت رفع نیازهای کشور ایجاد کنیم.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی

1396.05.03

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2565548 نفر   - 457534 ip   بازديد امروز : 1189 نفر   - 292 ip   بازديد ديروز : 969 نفر   - 412 ip   آنلاين : 10 نفر