سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
درباره برگزاری آزمون «گواهینامه دوم» فرهنگیان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت ‌و گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص « سنجش علمی معلمان»، گفت: طبق سند تحول بنیادین، چارچوب نظام سنجش حرفه ‌‌ای معلمان تهیه شده و مراحل نهایی را طی می‌کند.وی گفت: احتمال می‌ دهیم مراکز سنجش صلاحیت حرفه ‌ای معلمان تا یک سال آینده ایجاد شود.

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص این که «معلمان چند بار می‌ توانند مدرک تحصیلی خود را ارتقا دهند و این ارتقا آیا در افزایش حقوق آن ها موثر است؟»، افزود: در حال حاضر بر اساس مصوبه شورای عالی اداری هر کارمند دولت می ‌تواند یک نوبت بعد از جذب، از ارتقای مدرک تحصیلی استفاده کند.

چهاربند یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش نیز تابع قانون مدیریت خدمات کشوری است و در این خصوص این موضوع رعایت می ‌شود، اما کاری که انجام شده است گواهینامه نوع دوم بود که مسکوت مانده بود.

وی در توضیح گواهینامه نوع دوم، گفت: این گواهینامه ‌ای است که از تجمیع دوره‌ های ضمن خدمت مرتبط با رسته شغلی ایجاد می ‌شود و شامل آزمونی است که توسط سازمان امور اداری و استخدامی برگزار می‌ شود؛ اگر فرد پذیرفته شود، از مزایای یک مدرک بالاتر از مدرک رسمی خود بهره‌ مند می‌ شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: حدود 80 هزار نفر قبلاً در آموزش و پرورش بر اساس شاخص‌ هایی که اعلام شده بود، واجد شرایط برای شرکت در این آزمون شناخته شده ‌اند.

چهاربند تصریح کرد: مدتی است این آزمون متوقف شده است و مذاکراتی را در این خصوص شروع کرده ‌ایم؛ ضمن این که اصلاح رسته‌ های شغلی با دوره‌ های ضمن خدمت را پیگیری می کنیم، توافق اولیه ‌ای برای برگزاری آزمون جامع داشته‌ ایم و امیدواریم به نتیجه نهایی برسد.

وی ابراز داشت: حدود 80 هزار فرهنگی در این خصوص ذی‌ نفع هستند که می ‌تواند تأثیر جدی در احکام آن ها و ارتقای رتبه شغلی داشته باشد.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

1396.03.06

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2673953 نفر   - 482810 ip   بازديد امروز : 1158 نفر   - 343 ip   بازديد ديروز : 1821 نفر   - 250 ip   آنلاين : 13 نفر