سه شنبه 3 ارديبهشت 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه زبان های خارجی در کنکور95

اگر بخواهيم تنوع و تعدد درس هاي يک گروه آزمايشي را ملاک آساني يا سختي آن گروه به حساب بياوريم، گروه آزمايشي زبان ‌هاي خارجي، آسان ترين گروه آزمايشي در آزمون سراسري است؛ زيرا به غير از درس‌هاي عمومي، که در تمام گروه هاي آزمايشي مشترکند، تنها يک درس تخصصي به نام زبان تخصصي دارد؛ اما واقعيت اين است که تعدادي از داوطلبان اين گروه آزمايشي، بسيار توانمند هستند و با آمادگي در اين گروه آزمايشي شناور شرکت مي‌کنند و محدوديت دروس تخصصي اين گروه، باعث مي‌ شود که بيشتر روي درس‌ هاي عمومي سرمايه‌ گذاري کنند؛ از همين رو، گروه آزمايشي زبان‌ هاي خارجي، به نسبت تعداد حاضران در جلسه آزمون، بيشترين تعداد 100 درصد پاسخ گويي را در درس هاي عمومي در بين داوطلبان گروه هاي آزمايشي مختلف دارد؛ براي مثال، در درس زبان و ادبيات فارسي در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني 0.0006 درصد داوطلبان، در گروه آزمايشي علوم تجربي 0.001 درصد داوطلبان، در گروه آزمايشي علوم انساني 0.0006 درصد داوطلبان، در گروه آزمايشي هنر 0.004 درصد داوطلبان و در گروه آزمايشي زبان ‌هاي خارجي 0.006 درصد داوطلبان به 100 درصد سؤال هاي اين درس پاسخ صحيح داده‌ اند. همچنين درس زبان تخصصي اين گروه آزمايشي، نياز به تسلط بر يکي از زبان خارجي انگليسي، فرانسه يا  آلماني در سطحي فراتر از کتاب‌ هاي درسي زبان آموزش و پرورش دارد.

 

زبان تخصصي را جدي بگيريد

بي ‌شک، درس زبان تخصصي، مهم ترين درس در آزمون گروه آزمايشي زبان هاي خارجي است و بيشترين ضريب را نيز در بر دارد (ضريب تخصصي 4 که با توجه به ضريب 3 بودن درس ‌هاي تخصصي، در حقيقت ضريب اين درس 12 مي ‌شود)، اما در عمل مي ‌بينيم که تعداد قابل توجهي از داوطلبان اين گروه آزمايشي، به اين درس توجه لازم را ندارند؛ تا جايي که سال گذشته 60 درصد داوطلبان در اين درس، نمره کمتر از 10 درصد کسب نموده ‌اند.

شايد علت اين امر، آن است که گروه آزمايشي زبان‌ هاي خارجي، يک گروه شناور است و داوطلبان آزمون سراسري مي‌ توانند علاوه بر گروه آزمايشي تخصصي خود، در اين گروه نيز شرکت کنند. در نتيجه عده ‌اي از داوطلبان، بدون آمادگي لازم و مطالعه درس تخصصي اين گروه آزمايشي، در جلسه آزمون حاضر مي شوند و به سؤال‌ هاي تخصصي آن پاسخ مي‌ دهند.

گفتني است که در آزمون سال 1395، 94 هزار و 926 داوطلب گروه آزمايشي زبان ‌هاي خارجي،در جلسه آزمون سراسري حضور داشته‌ اند. ذکر اين نکته نيز مهم است که ميانگين درس ‌ها در هر سال يکسان نيست؛ براي مثال، سال93، هيچ يک از داوطلبان اين گروه آزمايشي در درس هاي زبان و ادبيات فارسي، زبان عربي و زبان تخصصي به 100 درصد سؤال ها پاسخ صحيح نداده ‌اند، اما سال 94، 3 داوطلب در درس زبان و ادبيات فارسي، 16 داوطلب در زبان عربي و 1 داوطلب در زبان تخصصي به 100 درصد سؤال‌ ها پاسخ صحيح داده و در سال 95، 6 داوطلب در درس زبان و ادبيات فارسي، 134 داوطلب در زبان عربي و 2 داوطلب در زبان تخصصي به 100 درصد سؤال‌ ها پاسخ صحيح داده ‌اند.

در جدول ارائه شده در زير، غير از داوطلباني که به تمام سؤال ها پاسخ غلط داده و در نتيجه درصد 33- را کسب کرده و داوطلباني که به 100 درصد سؤال‌ ها پاسخ صحيح داده ‌اند، ساير داوطلبان، در گروه‌ هاي 10 درصدي مورد بررسي قرار گرفته ‌اند.

لازم به يادآوري است که کران پايين تمام بازه‌ ها در کران بالاي طبقه قبلي لحاظ شده است.

 

نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه زبان های خارجی در کنکور95

 

پیک سنجش

هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور

1395.11.11

 

اخبار مرتبط :

- نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه آزمايشي ریاضی در آزمون سراسري سال 1395

- نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه آزمايشي تجربی در آزمون سراسري سال 1395

- نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه آزمايشي انسانی در آزمون سراسري سال 1395

- نحوه پاسخ گويي داوطلبان گروه آزمايشي هنر در آزمون سراسري سال 1395

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2641224 نفر   - 474603 ip   بازديد امروز : 190 نفر   - 116 ip   بازديد ديروز : 671 نفر   - 276 ip   آنلاين : 4 نفر