سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
بالا رفتن میزان تدریس کتب کمک آموزشی در مدارس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایلنا، محمد ناصری مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزش وزارت آموزش و پرورش ، گفت: رسانه‌ های آموزشی در کنار مزایایی که دارند؛ آفت ‌هایی نیز به دنبال داشته ‌اند.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بالا رفتن میزان تدریس کتب کمک آموزشی در مدارس، از این مساله انتقاد کرد و افزود: می ‌بایست کتب درسی تالیفی آموزش و پرورش محور آموزشی قرار گیرد؛ این در حالی است که متاسفانه امروز حتی کتاب‌ های درسی در حوزه آموزشی به حاشیه رانده شده‌ اند و تمرکز برخی از معلمان بر کتب کمک آموزشی است.

وی با بیان این که اگر کتب درسی به درستی تفهیم شود؛ نیاز به کتب کمک آموزشی نیست، افزود: درست است که از سوی آموزش و پرورش کتاب ‌های مناسب معرفی می ‌شود؛ ولی این معلم است که باید تشخیص دهد چه نوع کتاب‌ های کمک آموزشی می ‌تواند برای دانش‌ آموزان موثر واقع شود.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزش وزارت آموزش و پرورش از حساسیت‌ های ایجاد شده در جامعه برای تربیت دانش ‌آموزان از مقاطع پایین ‌تر سخن به میان آورده و افزود: تربیت و آموزش دانش ‌آموزان و آماده ‌سازی برای کنکور به دبستان تسری یافته است و این واقعیتی است که امروز متاسفانه کنکور مانع از لذت بردن دانش آموزان از یادگیری می ‌شود.

ناصری، نتیجه این نوع تربیت را لطمه خوردن و کم شدن انگیزه یادگیری دانش ‌آموزان دانسته و بر ضرورت اصلاح این نگاه‌ ها تاکید کرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

1395.10.07

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2673997 نفر   - 482810 ip   بازديد امروز : 1168 نفر   - 343 ip   بازديد ديروز : 1821 نفر   - 250 ip   آنلاين : 11 نفر