سه شنبه 3 ارديبهشت 1398

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
تغییر محتوای کتاب‌ های درسی پایه‌ های یازدهم و دوازدهم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت ‌الاسلام و المسلمین دکتر محی‌ الدین بهرام محمدیان در گفت ‌و گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «تغییرات کتاب‌ های درسی در سال تحصیلی آینده(97-1396)» گفت: بحث محتوایی مربوط به پایه‌های یازدهم و دوازدهم است.وی ادامه داد: تلاش می نیم با زمان‌ بندی ای  که داریم و برنامه ‌ریزی ‌های صورت گرفته، تولید محتوا کنیم.

حجت ‌الاسلام و المسلمین محمدیان اضافه کرد: در حال حاضر گروه‌های شورای برنامه ‌ریزی و تألیف کتاب‌ ها مشغول برنامه‌ ریزی و تألیف هستند و امیدواریم وقتی به بهمن ماه سال جاری(1395) رسیدیم، بتوانیم تألیف کتب یاد شده را قسمت به قسمت بر روی سامانه اعتباربخشی قرار دهیم تا معلمان، صاحبنظران و کارشناسان در خصوص قسمت‌ های تولید شده اظهارنظر کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ‌ریزی آموزشی متذکر شد: پس از دریافت نظر کارشناسان و معلمان، در نهایت بتوانیم اسفند ماه(1395) به جمع‌بندی نهایی برسیم و بعد در اردیبهشت سال آینده(1396) به آماده ‌سازی و بازبینی نهایی بپردازیم.

وی در خصوص «محتوای جدید کتب درسی سال تحصیلی آینده(97-1396)»، تصریح کرد: در این خصوص همان برنامه مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است؛ دروس جدیدی که در دوره متوسطه وارد کرده‌ایم؛ شامل «درس تفکر و سواد رسانه ‌ای» و «کار و کارآفرینی» بود و در حال حاضر کتاب‌ های «انسان، سلامت و محیط زیست» و «خانواده و معیشت» را در دستور کار داریم؛ البته شاید نام این کتب تغییر پیدا کند، اما موضوع آن ها مربوط به محیط زیست، سلامت و به خصوص رویکرد و توجه به بهداشت و سلامت نوجوانان و جوانان در آستانه ازدواج است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین محمدیان عنوان کرد: بحث دیگر مهارت‌ های زندگی یا سبک زندگی اسلامی است و آماده ‌سازی دانش‌ آموز برای پذیرش مسئولیت ‌های خانواده است که این موارد در سال تحصیلی جاری(96-1395) تصویب شده و برای سال تحصیلی 97-96 تولید خواهد شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

1395.10.04

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2641244 نفر   - 474606 ip   بازديد امروز : 210 نفر   - 119 ip   بازديد ديروز : 671 نفر   - 276 ip   آنلاين : 5 نفر