چهارشنبه 1 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
درباره تغییر محتوای کتاب های درسی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، حجت  الاسلام و المسلمین دکتر محمدیان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی تغییر برخی محتوای کتب درسی تصریح کرد: معتقدم در امور تخصصی نباید افراد غیرمتخصص ورود پیدا کنند.البته اظهار نظر بلا مانع است.

وی افزود: یک پزشک احتمال دارد دارویی را بنویسد و پس از مدتی دارو را تغییر دهد و داروی دیگری تجویز کند، ممکن است متن درسی هم سه سال جواب دهد اما سال چهارم به دلیل افزایش اطلاعات عمومی و آگاهی مردم دیگر آن محتوا پاسخ گوی نیاز جامعه و مخاطبان نباشد.

وی تصریح کرد: 5 سال قبل یک مطلب برای فرهنگ سازی وارد کتاب درسی شده است، امروز شاهدیم آن مطلب در روزنامه ها و رسانه ها نیز فرهنگ سازی شده است و آن قدر ذکر می شود که این محتوا در کتاب درسی ساده و بدیهی به نظر می آید. لذا کنار گذاشته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان بیان کرد: اگر محتواهای کتاب درسی تغییر می کند به این دلیل است تا یک متن غنی تر وارد این کتب شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: باید متون آموزشی و تربیتی را نسبت به اقتضائات زمان، محیط و پیشرفت های علم و فناوری تغییر کند.وی در ادامه به با کیفیت شدن محتواها و تصویرگری در کتب درسی نسبت به سال های گذشته گفت: طی سه سال گذشته محتوای آموزشی بر اساس برنامه درسی ملی و سند تحول بنیادین پیش می رود و قاعده مند شده است و برنامه ها و سیاست گذاری ها منطبق با اسناد بالادستی است.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

1395.08.29

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2560860 نفر   - 456198 ip   بازديد امروز : 417 نفر   - 109 ip   بازديد ديروز : 891 نفر   - 330 ip   آنلاين : 10 نفر