چهارشنبه 1 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
مهم ترین تغییرات کتاب های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مهندس احمدرضا دور اندیش در گفتگو با خبرنگار ما تحت عنوان 9 پرسش و 9 پاسخ مسئولان که پرسیده بود ، ویژگی های کتاب های درسی جدید فنی و حرفه ای چیست ؟ اظهار داشت:

کوشش شده است محتوای اجزای بسته یادگیری براساس برنامه ریزی به گونه ای طراحی شوند که در یادگیری درک و تبیین پدیده ها در موقعیت های واقعی زندگی برای هنرجویان تجربه شود. تقویت انگیزه هنرجویان، آموزش مبتنی بر روش فعال و خلاق، تاکید بر مشارکت هنرجویان در فرآیند یاددهی یادگیری، استفاده از فناوری های نوین از دیگر ویژگی هایی که در طراحی بسته های یادگیری لحاظ شده است.

گذر از تألیف منبع آموزشی به سمت کتاب درسی

رویکرد پودمانی در تألیف و ارائه و ارزشیابی

کاهش حجم محتوا با تأکید بر فعالیت های یادگیری ساخت یافته

در هم تنیدگی شایستگی های فنی و غیرفنی در محتوا

در نظر گرفتن انواع تعامل بین هنرجو و هنرآموز، هنرجو و محتوا، هنرجو، هنرجو از طریق طراحی فعالیت های یادگیری ساخت یافته

یکی از ویژگی های مهم کتاب های جدید رویکرد شایستگی محوری است، به این معنی که ملاک تألیف و آموزش واحد شایستگی با همان واحد یادگیری است که مهارت و دانش در هر واحد آن به صورت درهم تنیده دیده شده است در سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی شایستگی اساس یاددهی و یادگیری است.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

05/10/1394

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2560935 نفر   - 456204 ip   بازديد امروز : 492 نفر   - 115 ip   بازديد ديروز : 891 نفر   - 330 ip   آنلاين : 9 نفر