چهارشنبه 1 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
تولید نرم افزار برفراز آسمان برای آشنایی معلمان با کتاب‌های جدیدالتألیف

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ حسین طلایی زواره در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تهیه بسته آموزشی «بر فراز آسمان» ویژه معلمان پایه پنجم و نهم اظهار داشت:‌ امسال، کتاب‌های درسی در دو پایه پنجم و نهم جدیدالتألیف هستند.

وی افزود:‌ طی سال‌های اخیر نسبت به آموزش معلمان در پایه‌‌هایی که کتاب جدید التألیف داشتند، برنامه حمایتی خاصی را نداشتیم و معلمان بدون تسلط کافی به کلاس درس می‌رفتند به همین دلیل به ابهامات موجود در زمینه کتاب‌های درسی به سختی می‌توانستند،‌ پاسخ دهند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت:‌ امسال بسته آموزشی برفراز آسمان تولید شد که توسعه شایستگی‌ها و توانمندی‌های معلمان در پایه‌هایی که کتاب جدید التألیف دارند، هدف اصلی تولید این نرم افزار آموزشی است. در این نرم افزار مؤلفان کتاب‌های درسی، روش‌های تدریس را برای معلمان شرح داده‌‌اند و تلاش شده تا سطح دانش معلمان افزایش یابد و به شیوه تدریس مناسب با کتاب‌های جدید التألیف دست یابند.

طلایی زواره ادامه داد:‌ نرم افزار برفراز آسمان قبل از آغاز سال تحصیلی،‌ تولید و میان معلمانی که در دوره‌های ضمن خدمت حضور داشتند، توزیع شد اما معلمانی که موفق نشده‌اند این نرم افزار را دریافت کنند می‌توانند به سامانه فروش کتب درسی به آدرس اینترنتی www.irtextbook.com مراجعه و با وارد کردن کدپرسنلی خود این نرم افزار را سفارش دهند.

وی در خصوص بخش‌های مختلف نرم افزار بر فراز آسمان گفت:‌ بخش اول که شامل کلیات است. در این بخش مؤلفان کتاب درسی و کارشناسان با یکدیگر به گفت‌وگو پرداخته و در رابطه با کتاب، رویکردهای آموزشی و ارتباط آن با اسناد تحولی توضیحاتی داده‌اند. کتاب گویا نیز برای معلمان پیش بینی شده است، نیاز به کتاب‌های گویا در مناطق دو زبانه بیشتر احساس می‌شود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد:‌ در بخش مرور تلاش شده تا معلم با محتواهای مشابه در هر درس که دانش‌آموز در سال‌های گذشته آن ها را آموخته است، آشنا شود؛‌ این موضوع می‌تواند برای برخی معلمانی که از دوره متوسطه به کلاس پنجم آمده‌اند، مفید باشد.

طلایی زواره بیان کرد: در بخش گنجینه، گنجینه معلمی و گنجینه برنامه درسی را داریم. در بخش گنجینه معلمی هدف اصلی افزایش توانمندی‌های معلمان است و تلاش شده تا آن ها را با فیلم‌های آموزشی و کتاب‌های کمک آموزشی مفید آشنا کنیم.

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

11/07/1394

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2560793 نفر   - 456195 ip   بازديد امروز : 350 نفر   - 106 ip   بازديد ديروز : 891 نفر   - 330 ip   آنلاين : 8 نفر