چهارشنبه 1 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

برنامه آموزشي و امتحانات
صدا و سیما قبل از معرفی کتاب کمک‌آموزشی باید از دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی مجوز بگیرد

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشي در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «روند معرفی کتاب‌های کمک‌آموزشی چگونه است؟»، اظهار داشت: سازوکاری از حدود 15 سال پیش در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی انجام می‌شود و همه کتاب‌هایی که ناشرین به دفتر ما می‌فرستند را بررسی می‌کنیم و کتاب‌هایی که حداقل‌های لازم را داشته باشند در کتاب‌نامه رشد معرفی می‌شوند،جامعه نیز مختار است آن ها را خریداری کرده یا نخرد.

وی ادامه داد: رده های بالاتر کتاب‌هایی را که از امتیاز 100 بالاتر و قابل توجه هستند را به رقابت می‌گذاریم و به بهترین ناشران، مؤلفان، مترجمان و پدیدآورندگان کتاب به‌ طور سمبولیک جوائزی اهدا می‌کنیم و آن هایی که سطح خیلی بالایی دارند را نیز در انتهای کتاب درسي معرفی می‌کنیم.

ناصری یادآور شد: حمایت ما از کتاب این طور است که کتاب‌های مناسب را معرفی کرده، کتاب‌های خیلی خوب را در انتهای کتاب درسي معرفی می‌کنیم و از کتاب‌های عالی به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش تقدیر می‌شود.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در خصوص بعضی کتاب‌ها که مجوز نداشته و تبلیغ می‌شوند، گفت:‌ همه کتاب‌هایی که حاضر می‌شوند مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارند، اما ممکن است مجوز این که کتاب مناسبی هستند یا خیر، را نداشته باشند و باید این مجوز را از ما بگیرند.

وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که اداره کل بازرگانی صدا و سیما باید انجام دهد و به مسئول آن نیز گفته‌ایم این است که آن ها باید مجوز لازم برای این که کتاب مناسب است یا خیر را از ما بگیرند.

ناصری خاطرنشان کرد: برای نمونه ناشر بزرگی، مجوز کتاب کاری را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته و مستقیم به اداره بازرگانی صدا و سیما می‌دهد، در حالی که صدا و سیما باید اول از ما استعلام کند و ببیند این کتاب مغایر با اهداف آموزش و پرورش نباشد و این یک قانون است.

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

وزارت آموزش و پرورش

31/06/1394

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2560800 نفر   - 456195 ip   بازديد امروز : 357 نفر   - 106 ip   بازديد ديروز : 891 نفر   - 330 ip   آنلاين : 8 نفر