شنبه 4 اسفند 1397

به سایت موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی خوش آمدید.میزبانان شما در سایت جامع اینترنتی خوارزمی:دکتر محمود شیرزاد-مهندس سعید ابراهیمی

empty    

 
 

 

اخبار
همكاري آموزش و پرورش با پليس فتا در شناسايي شبكه كلاهبرداران سئوالات امتحاني

رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش در مورد اخبار تخلف در برخي از حوزه هاي امتحاني گفت : ما به جد دنبال بررسی صحت و سقم اين اخبار بوده به محض محرز شدن هر نوع تخلفي با متخلفان احتمالي برخورد جدي خواهيم كرد و درباره شبكه هاي كلاهبرداري به بهانه فروش سئوالات امتحاني با پليس فتا تعامل و همكاري نزديك داريم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، محسن موحد اظهاركرد: در دو درس زبان و ادبیات فارسی و فیزیک سوم تجربی سوالات واقعی تا قبل از آغاز زمان امتحان منتشر نشده است اما اطلاعات ما نشان می دهد در درس عربی رشته تجربی كلاهبرداران سوالات جعلی در اختیار دانش آموزان قرار داده اند.

رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش  تصريح کرد: برخی سوالات امتحان نهایی به صورت جعلی در اختیار دانش آموزان قرارگرفته و براي بررسي صحت برخي اخبار مبني بر وقوع تخلف تیم ويژه اي را مشخص کرده ایم که در حال بررسی و رسیدگی به موضوع هستيم.

وي از شناسایی ده نفر از کلاهبرداران و شیادان فروش سوالات امتحانات نهایی دانش آموزان خبر داد و افزود: از طریق شماره حساب‌ های منتشر شده در کانال‌ های تلگرامی این افراد را شناسایی و در آینده نزدیک خبر برخورد با این افراد متخلف و شیاد را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

موحد به تعامل اين وزارتخانه با پلیس فتای کشور اشاره و خاطرنشان كرد : آموزش و پرورش سه جلسه با پليس فتاي كشور برگزار كرده و در شناسایی شبکه های کلاهبرداری و جعل به موفقیت های خوبی رسیده ایم  و عزم جدي ما اين است كه با متخلفانی که فضای روانی و ناامنی را در خانواده ها ایجاد کرده اند برابر قانون برخورد كنيم.

رئيس مركز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور دستورالعمل امنيت سئوالات امتحاني و ارسال آن به مسئولان سراسر كشور و حوزه هاي امتحاني تصريح كرد: در قرنطیه سؤالات امتحاني، امنیت به طور کامل رعایت شده است و لوح فشرده سوالات به انضمام لوح فشرده بازگشایی قفل سوالات در اختیار مسئول سنجش استان و حراست هر استان، و پس از تکثیر در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

1395.03.23

کیفیت سایت جدید خوارزمی را چگونه ارزیابی می کنید؟
نیاز به محتوای بیشتر
متوسط
خوب

 

 

  بازديد کل : 2565540 نفر   - 457534 ip   بازديد امروز : 1181 نفر   - 292 ip   بازديد ديروز : 969 نفر   - 412 ip   آنلاين : 9 نفر